Úvodní stránka > Aktuality > Výcvik roty AZ

Výcvik roty AZ

 

PONDĚLÍ 24. DUBNA – PÁTEK 5. KVĚTNA 2017

 

Výcvik pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Liberec

Liberec, Liberecký kraj a Vojenský výcvikový prostor Hradiště, Karlovarský kraj

 

Ve dnech 24. dubna až 5. května 2017 se uskutečnil ve Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště výcvik pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Liberec. První část výcviku od 24. do 27. dubna byla věnována přípravě řidičů a velitelského sboru aktivní zálohy. Řidiči si procvičili denní jízdy ve velmi náročném terénu a velitelský sbor připravoval provedení hlavní části vojenského cvičení.

Hlavní část výcviku od 27. dubna do 5. května byla zaměřena na výcvik čety v  topografické, střelecké, spojovací a taktické přípravě. I přes horší klimatické podmínky, zejména teploty kolem bodu mrazu, navštívil záložníky hejtman Libereckého kraje Martin Půta, aby se seznámil s náplní a průběhem cvičení. S vojáky strávil víc jak čtyři hodiny přímo na cvičišti, kde pozoroval bojové střelby. Vyzkoušel si také některé dovednosti vojáků jako např. střelec z jedoucí techniky (viz foto). Vojáci vyjádřili uznání nad návštěvou a zájmem pana hejtmana, který vážil víc jak 200 km, aby se z jejich prací a výsledky seznámil.

Vojáci z povolání KVV Liberec i vojáci aktivních záloh všechny úkoly cvičení úspěšně splnili. Noví příslušníci aktivních záloh absolvovali svůj první výcvik také na dobré úrovni a tím se zařadili mezi stálé členy roty AZ.

 

Kontaktní osoba: praporčík Marek Breznay, tiskový a informační pracovník Krajského vojenského velitelství Liberec, tel.: 973 262 214, fax 973 262 210, mob. 601 579 543, ŠIS, kvv.liberec@seznam.cz

 

Nahoru