Úvodní stránka > Aktuality > Závěr Cvičení Hradba 2018

Závěr Cvičení Hradba 2018

 

 

             Ve dnech 24. – 27. 4 2018 vyvrcholilo největší cvičení Aktivních záloh AČR i v Liberci střežením objektu důležitého pro obranu státu a účasti vojáků ve smíšených pořádkových hlídkách s Policií ČR v centru Liberce.

            Cvičení se zúčastnilo 54 vojáků pěší roty Aktivních záloh u KVV Liberec. Byla mezi nimi i jedna žena. Úkol ochrany a obrany objektu v centru Liberce byl splněn velmi dobrým způsobem a potvrdil tak možnost nasazení aktivních záloh při reálném plnění podobného úkolu v krizových situacích. I smíšené hlídky s PČR budili po městě respekt. Taktéž se reálně účastnili např. pořádkového zásahu ve městě a hledání ztracené paní.

Napadení objektu a následné secvičené reakce vojáků přihlíželi členové bezpečnostní rady Libereckého kraje v čele s hejtmanem panem Martinem Půtou i starostové obcí s rozšířenou působností našeho kraje. Mezi vojáky zavítal a natáčel skoro 4 hodiny materiálu herec Ondřej Vetchý. Podrobně se zajímal o výcvik  důvody vojáků proč vojáci vstupovali do aktivních záloh. I vojáci byli mile překvapení znalostmi pana Vetchého o armádě a zálohách a v neposlední řadě o jeho vlasteneckém přesvědčení.   

            Cvičení v centru města rozhodně přispělo k zvýšení povědomí obyvatel o aktivních zálohách AČR.

 

Kontaktní osoba: prap. Marek Breznay 601 543579 kvv.liberec@seznam.cz

https://liberec.rozhlas.cz/obrazem-teroriste-v-liberci-ale-jen-jako-voja...

 

 

Fotogalerie

Nahoru